;ςΕ;ςΕ;ςΕ

Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2015

Α.Ε.Κ. ΕΒΡΟΥ-Πέπλος 5-1

Με σκόρερ τους Αμβροσιάδη 12' Σταγκόπουλο 23' Πολυχρονίδη 55' Τσακανίκα 57' 72'  η ομάδα μας  δε συνάντησε κανένα πρόβλημα προκειμένου να κάμψει με 5-1 την αντίσταση του Πέπλου, στο γήπεδο μας, και να κάνει το 2 στα 2 στο πρωτάθλημα
 Η ομάδα μας  εμφανίστηκε πιο έτοιμη ή καλύτερα διαβασμένη από τον Πέπλο  και άνοιξε νωρίς το σκορ,   με τον Αμβροσιαδη 12 λεπτό .
Μετά το πρώτο τέρμα, η ομάδα μας  απέκτησε καθολική υπεροχή και τα διπλασίασε με τον Σταγκοπουλο 23' λεπτό.
Η ομάδα μας έχασε δυο καλές ευκαιρίες με σουτ έξω από την περιοχή του Χατζηκωνσταντινιδη  και πέντε λεπτά αργότερα με  κεφαλιά του Πολυχρονιδη
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πίεσε και στο 55  ο Πεκιαριδης βγήκε τετ ατετ και αντί να πλασάρει πάσαρε στον Πολυχρονιδη και μόνος του με το τέρμα έκανε το 3-0 .στο επόμενο λεπτό ο Τσακανικας στο ντεμπούτο του με την ομάδα με πέναλτι έκανε το 4-0.
Ο Πέπλος στην μόνη φορά που βγήκε στην περιοχή τις ομαδα μας με φαουλ εκανε το 4-1
στο 67ο λεπτο η ομαδα μας κερδισε πεναλντι αλλα ο αρχηγός της ομάδας Στροφυλλας εστειλε  την μπάλα άουτ . Στο 72 ο Τσακανικας έκανε το 5-1
Η Α.Ε.Κ.  Εβρου έφτασε με αυτή τη νίκη στους 6 βαθμούς και έκανε το 2 στα 2 στο πρωτάθλημα